Dj na wesele - Oświęcim, Wadowice, Andrychów, Zator Dj na wesele - Oświęcim, Wadowice, Andrychów, Zator Dj na wesele - Oświęcim, Wadowice, Andrychów, Zator
01 Luty 2024

Ślub za granicą-Odkryj niezwykłe możliwości celebrowania miłości w najpiękniejszych zakątkach świata!

Planujesz ślub, ale marzysz o czymś wyjątkowym? Ślub za granicą to idealna opcja dla par, które kochają podróże i pragną świętować miłość w magicznym otoczeniu. 

Marzysz o ślubie na białej plaży, przy majestatycznych klifach czy w ogrodzie zabytkowej rezydencji? Ślub za granicą to nie tylko marzenie, ale także osiągalna rzeczywistość dla wielu par. Lidia Wandas-Wilczura podzieliła się z nami cennymi wskazówkami dotyczącymi organizacji ślubu za granicą, aby ten wyjątkowy dzień był dokładnie taki, jakiego pragniecie.

 

Źródło: shutterstock.com 

 

Dlaczego ślub za granicą?

 • Intymność i bliskość: Jeśli marzycie o kameralnym ślubie we dwoje lub w gronie najbliższych, to opcja ślubu za granicą może być idealna dla Was.
 • Unikalne miejsce: Palmy, piasek, morze czy malownicze klify - wybór lokacji dla Waszego ślubu jest ogromny. Wybierzcie miejsce, które odzwierciedla Waszą miłość do podróżowania.
 • Niezapomniane wspomnienia: Ślub za granicą to nie tylko ceremonia, ale i wyjątkowe przeżycie. Magiczne tło sprawi, że Wasze wspomnienia będą trwać przez całe życie.

 

Skontaktuj się poprzez formularz

 

Kluczowe pytania przed planowaniem ślubu za granicą

Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

 1. jak chcecie, aby wyglądał Wasz ślub marzeń? Odpowiedzcie sobie na to pytanie, określając swoje oczekiwania co do ceremonii i atmosfery.
 2. Ile osób ma uczestniczyć w ceremonii? Czy planujecie ślub we dwoje, czy może w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny?
 3. Jakie są Wasze preferencje co do otaczającej przyrody i krajobrazu? Decydując się na ślub za granicą, wybierzcie miejsce, które spełnia Wasze marzenia o wymarzonym tle.
 4. Jak wyobrażacie sobie wieczór po ślubie? Czy marzycie o romantycznej kolacji przy zachodzie słońca nad morzem, czy może o wspólnym tańcu pod gwiazdami?
 5. Jaki macie budżet i co chcielibyście w nim zawrzeć? Określcie, ile jesteście gotowi zainwestować w organizację ślubu za granicą, i zastanówcie się, co dla Was najważniejsze.
 6. Kto ponosi koszty gości? Warto porozmawiać z bliskimi, czy chcielibyście wspólnie pokryć koszty ich udziału, czy może goście samodzielnie sfinansują swoją podróż.

 

 

Źródło: shutterstock.com 

 

Wybór rodzaju ślubu:

Decyzja o rodzaju ślubu ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza organizując ceremonię za granicą.

 • Ślub Religijny/KościelnyJeśli pragniecie ślubu kościelnego, warto sprawdzić, czy wybrane miejsce pozwala na celebrację ślubu w obrządku Waszego wyznania. Niektóre destynacje, jak Santorini czy Como, mogą ograniczać takie możliwości.
 • Ślub Cywilny: Ślub cywilny za granicą wymaga dostosowania się do miejscowych przepisów prawa. Ważne jest zaznajomienie się z procedurami składania dokumentów i terminami.
 • Ślub Symboliczny/Humanistyczny: Jeśli zależy Wam na romantycznym, symbolicznym ślubie bez formalności prawnych, to możliwość ta jest dostępna w wielu miejscach. Nie wymaga skomplikowanej biurokracji, co ułatwia organizację.
 • Czas na organizację: Organizacja ślubu za granicą wiąże się z pewnymi kwestiami czasowymi i formalnościami. Ważne jest dostosowanie się do specyfiki danego miejsca.
 • Czas na Składanie Dokumentów: Różne destynacje mają różne wymagania dotyczące terminów składania dokumentów. W niektórych miejscach można to zrobić kilka dni przed, podczas gdy inne wymagają tego z dużym wyprzedzeniem, nawet kilkadziesiąt dni.
 • Procedury i Tłumaczenia: Warto zaznajomić się z miejscowymi procedurami i wymaganymi tłumaczeniami dokumentów. Do tego przydatny może być konsultant ślubny, który pomoże w zrozumieniu lokalnych regulacji.
 • Finanse i Budżet: Szczera rozmowa o finansach jest kluczowa. Określcie, ile chcecie przeznaczyć na organizację ślubu za granicą, uwzględniając nie tylko koszty samej ceremonii, ale również ewentualne noclegi czy atrakcje dla gości.
 • Współpraca z Konsultantem Ślubnym: Doświadczony konsultant ślubny może znacząco ułatwić organizację, zwłaszcza jeśli nie znacie miejscowych procedur. Będziecie mogli skoncentrować się na marzeniach związanych z ceremonią, a formalności zostaną załatwione profesjonalnie.

 

 

żródło: shutterstock.com 

 

 10 Najpiękniejszych Miejsc na Ślub na Świecie - Magia Wyjątkowych Ceremonii w Bajkowych Sceneriach:

1. Santorini, Grecja:

Santorini to ikona romantyzmu, znana ze swoich białych domków, niebieskich kopuł i malowniczych widoków na Morze Egejskie. Ceremonia na klifie o zachodzie słońca z widokiem na błękitne wody tworzy niepowtarzalny klimat.

2. Bora Bora, Polinezja Francuska:

Rajski krajobraz Bora Bora, z lazurowymi lagunami i górami otaczającymi tę małą wyspę, sprawia, że jest to idealne miejsce na intymny ślub na plaży. Bungalowy nad wodą i koralowe ogrody dodają niezwykłego uroku.

3. Amalfi, Włochy:

Amalfi to malownicze miasteczko na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, z kolorowymi domkami, tarasami ze wzgórz i panoramicznymi widokami. Ceremonia w ogrodach willi lub na tarasach nad morzem tworzy niesamowitą atmosferę.

4. Kioto, Japonia:

Kioto to miasto z długą historią i urokiem tradycyjnej Japonii. Ślub w świątyniach Shinto, otoczonych pięknymi ogrodami i klasyczną architekturą, zapewni niezwykłe doświadczenie kulturowe.

5. Queenstown, Nowa Zelandia:

Otoczony Alpami Południowymi i jeziorem Wakatipu, Queenstown oferuje malownicze krajobrazy. Ślub na brzegu jeziora lub na jednym z pobliskich wzgórz z widokiem na góry to propozycje dla miłośników przyrody.

6. Malownicza Toskania, Włochy:

Toskania to kraina wzgórz, winnic i zabytkowych miasteczek. Ceremonia w jednym z urokliwych zagród czy średniowiecznych zamków, otoczonych złotymi polami i cyprysami, zapewni niezapomniane wrażenia.

7. Praga, Czechy:

Zabytkowa architektura Pragi, z mostami nad Wełtawą i gotyckimi katedrami, stanowi bajkowe tło dla romantycznej ceremonii. Urok starego miasta i magiczna atmosfera nadają wyjątkowy charakter wydarzeniu.

8. Maui, Hawaje:

Hawaje to rajskie miejsce na ziemi, a Maui oferuje plaże, wodospady i wulkaniczne krajobrazy. Ceremonia na plaży przy zachodzie słońca lub pod wodospadem tworzy niezwykłą aurę.

9. Barcelona, Hiszpania:

Barcelona to miasto artystyczne, pełne historii i kultury. Ceremonia w jednym z majestatycznych pałaców czy ogrodów Gaudiego to zaproszenie do magicznego świata architektury.

10. Wyspy Turks i Caicos:

Białe piaski, turkusowe wody i koralowe rafy sprawiają, że Turks i Caicos to raj dla miłośników plaż. Ceremonia na prywatnej plaży czy pokładzie jachtu to propozycje dla par pragnących intymności.

 

Wybierając jedno z tych niesamowitych miejsc na świecie, stworzysz niezapomniany klimat dla swojego ślubu. Każde z tych miejsc ma swój unikalny urok, oferując niepowtarzalne doświadczenie dla zakochanych. 

 

żródło: shutterstock.com 

 

Podsumowanie 

Ślub za granicą to nie tylko luksus dostępny dla nielicznych. Statystyki pokazują, że coraz więcej par decyduje się na kameralne i magiczne śluby w najpiękniejszych zakątkach świata. Odkryjcie inspiracje ślubów polskich i mieszanych par oraz przekonajcie się, jak można celebrować miłość w niezapomniany sposób.

 

Skontaktuj się poprzez Messengera

 

 

 

 

← Powrót

Napisz do nas

Pozycjonowanie stron WWW
DJ Bartus-BEST EVENT (Jakość premium waszego wesela)